HP ProOne 400 – komputer stacjonarny dla biznesu

Dotychczas opisywaliśmy laptopy, jednak tym razem sprawdzamy jeden z komputerów stacjonarnych, które zostały przeznaczone dla biznesu

Dotychczas opisywaliśmy laptopy, jednak tym razem sprawdzamy jeden z komputerów stacjonarnych, które zostały przeznaczone dla biznesu. Mogą być one wykorzystywane w biurach, ale również w domach. Nasz bohater to model HP ProOne 400, znanej firmy Hewlett-Packard (więcej). Sprawdźmy więc jakie ma parametry i czym się wyróżnia.

Parametry techniczne

Dotychczas opisywaliśmy laptopy, jednak tym razem sprawdzamy jeden z komputerów stacjonarnych, które zostały przeznaczone dla biznesu

Autor zdjęcia: store.hp.com

Wewnątrz komputera znajdujemy szybki procesor Intel Core i3-8100T, który jest czterordzeniowy. Na niską wydajność na pewno nie będziemy więc mogli narzekać. Komputer w standardzie posiada 4 GB pamięci RAM, jednak można ją rozszerzyć do 32 GB. Czy jest to mało? Uważamy, że nie jest tragicznie, jednak od komputera stacjonarnego można by oczekiwać nieco więcej. Zwłaszcza, że już niektóre laptopy mogą mieć pamięć rozszerzalną aż do 64 GB lub nawet 128 GB, tutaj natomiast jesteśmy bardziej ograniczeni. HP ProOne 400 ma zamontowany chipset Intel Q370, a zainstalowany system operacyjny to Windows 10 Pro 64-bit. Widać więcej, że sprzęt jest skrojony z myślą o pracy biurowej, ponieważ taki właśnie zestaw najlepiej się do niej nadaje.

Wyświetlacz, dysk i pozostałe

Komputer ma w zestawie nie tylko samą obudowę z podzespołami, ale także monitor. W tym przypadku jest to wersja 20-calowa, której rozdzielczość to HD+, czyli 1600 na 900 pikseli. Niestety urządzenie nie otrzymało dedykowanej karty graficznej, mamy jedynie zintegrowaną Intel UHD Graphics 630 (https://www.notebookcheck.net/UHD-Graphics-630-vs-HD-Graphics-630_8126_7652.247598.0.html). Jednak na komputerze dla biznesu nie uruchamia się gier, a głównie programy służące do wykonywania pracy, dedykowana karta nie jest więc niezbędna. HP ProOne 400 posiada dysk twardy o pojemności 500 GB. Jest to standardowy dysk magnetyczny (HDD) o prędkości 7200 obrotów na minutę. W standardzie mamy nagrywarkę DVD+/-RW Dual Layer, czytnik kart pamięci Secure Digital (SD, SDHC, SDXC), oraz myszkę i klawiaturę na USB.

Czy warto zakupić komputer biurowy HP ProOne 400? Uważamy, że tak. Jego cena nie powinna być wygórowana, a dostajemy sprzęt, na którym z powodzeniem będziemy mogli wykonywać wszystkie prace biurowe, Będzie on szybki, a możliwości rozszerzania pozwolą na podążanie za rosnącymi wymaganiami przynajmniej przez najbliższe kilka lat.