Co zrobić, jeśli laptop się zacina?

Aby komputer działał wystarczająco płynnie, konieczne jest posiadanie odpowiednich podzespołów

Laptopy używane są przez nas właściwie codziennie. Dla niektórych jest to fantastyczna forma rozrywki. Nie da się ukryć, że niektóre osoby potrafią przesiadywać przed ekranem mnóstwo czasu, przeglądając strony internetowe, grając w interesujące gry komputerowe, słuchając ulubionej muzyki, oglądając filmy, a nawet rozmawiając ze znajomymi z użyciem kamerki. Inni natomiast używają tych urządzeń w pracy, w znaczny sposób ułatwiając sobie wykonywanie podstawowych czynności.

Istotność podzespołów

Aby komputer działał wystarczająco płynnie, konieczne jest posiadanie odpowiednich podzespołówAby komputer działał wystarczająco płynnie, konieczne jest posiadanie odpowiednich podzespołów. Przykładowo Dell Latitude 5511 wyposażony jest w 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5 10400H, który posiada ogromną moc obliczeniową, dzięki czemu nawet najbardziej skomplikowane procesy wykonywane będą w błyskawicznym tempie. Dodatkowo charakteryzuje się zintegrowaną kartą graficzną Intel UHD Graphics, która doskonale sprawdzi się do wykonywania zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych czynności. Dysk twardy SSD o pojemności 256 gigabajtów nie dość, że szybko odczytuje i zapisuje dane, to dodatkowo pomieści wiele istotnych plików i folderów. Dell Latitude 5511 posiada również 8 gigabajtów RAM’u (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4821,laptopy-dell-latitude-latitude-5511.html), dzięki czemu możliwe jest korzystanie z kilkunastu aplikacji jednocześnie. Tak wydajny zestaw, jak ten wcześniej opisany, z pewnością zapewni stabilne działanie laptopa, bez zbędnego zacinania się.

Problem z oprogramowaniem

Jeśli nie mamy możliwości wymiany sprzętu na bardziej wydajny, optymalnym rozwiązaniem będzie usunięcie niepotrzebnych programów, których nie używamy. Przydatny okaże się również antywirus, dzięki któremu usuniemy ewentualne złośliwe oprogramowanie. W skrajnych przypadkach formatowanie komputera okaże się również skuteczne. Warto zwrócić uwagę na temperaturę podzespołów. Jeśli jest ona zbyt wysoka, może to mieć znaczny wpływ na wydajność części. Można zastanowić się ewentualnie nad zmianą systemu operacyjnego na starszą wersję.

Technologia zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com