HP ProOne 600 – komputer biznesowy z ekranem dotykowym

HP ProOne 600 otrzymał procesor z rodziny Intel Core, którym jest model i5-8500T, a więc model posiadający aż sześć rdzeni

Dziś bierzemy na warsztat nowość od firmy HP, a będzie to tym razem nie laptop, a komputer stacjonarny dla biznesu. Komputer taki może być przydatny zarówno w firmie, jak i w domu, do wykonywania zadań, których nie skończyliśmy robić w biurze. Biorąc pod uwagę, że sporo pracowników zabiera dziś ze sobą pracę do domu, taki komputer może się bardzo przydać. Testowany komputer to model HP ProOne 600 w rewizji G4, która dopiero co weszła na rynek. Sprawdźmy, co możemy w nim znaleźć.

Procesor i pamięć

HP ProOne 600 otrzymał procesor z rodziny Intel Core, którym jest model i5-8500T, a więc model posiadający aż sześć rdzeni

Autor zdjęcia: kuzniewski.pl

W komputerze znajduje się płyta główna z chipsetem Intel Q370. Jest to dosyć popularna konfiguracja, jednak ma pewne wady, jak choćby to, że maksymalna ilość pamięci RAM jaka będzie tu dostępna, to 32 GB. W standardzie otrzymamy natomiast 4 GB lub 8 GB, zależnie od wybranej wersji. HP ProOne 600 otrzymał procesor z rodziny Intel Core (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/processors/core.html), którym jest model i5-8500T, a więc model posiadający aż sześć rdzeni. To na pewno duży plus, ponieważ wielozadaniowość jest dzisiaj bardzo pożądana. Prędkość procesora może wynieść maksymalnie 3.50 GHz, z zastosowaniem technologii Intel Turbo Boost. Procesor zawiera aż 9 MB pamięci cache, a więc będzie wykonywał instrukcje bez najmniejszej zwłoki.

Monitor, dysk i pozostałe

Zestaw składa się również z monitora, którym w tym przypadku jest model o przekątnej 21,5 cala. Wyświetla on obraz w rozdzielczości Full HD, jednak jego największą zaletą jest to, że jest on ekranem dotykowym. Być może w przypadku komputerów stacjonarnych nie jest to aż tak istotne, jednak wciąż możliwość interakcji z środowiskiem wirtualnym za pomocą dotyku może być bardzo dobrym dodatkiem, który znacznie przyspieszy naszą pracę. HP ProOne 600 w bardzo szybki i bezpieczny dysk twardy w technologii SSD, o pojemności 256 GB. Być może nie jest to jakaś ogromna pojemność, biorąc pod uwagę że mamy do czynienia ze stacjonarną maszyną, jednak zawsze możemy dołożyć dodatkowy w przyszłości. Dysk posiada ponadto interfejs PCIe, co pozwala w pełni wykorzystać jego szybkość. Ładowanie się systemu operacyjnego powinno więc trwać ekstremalnie krótko, a każde odwołanie do pliku będzie realizowane niemal natychmiastowo.