Odpowiedni system operacyjny dla laptopa biznesowego

Podczas zakupu nowego komputera, zastanawiamy się często, jaki system operacyjny wydaje się być najbardziej optymalny

Podczas zakupu nowego komputera, zastanawiamy się często, jaki system operacyjny wydaje się być najbardziej optymalny. Jest on niezwykle istotny z punktu widzenia funkcjonalności laptopa. Jednak wbrew pozorom nie jest to czynność, która należy do najłatwiejszych, dlatego powinniśmy odpowiednio wcześniej się zastanowić, gdyż zakup tego typu oprogramowania wiąże się z reguły z dużymi kosztami.

Minimalne wymagania sprzętowe

Podczas zakupu nowego komputera, zastanawiamy się często, jaki system operacyjny wydaje się być najbardziej optymalnyKażdy system operacyjny ma określone minimalne wymagania, które muszą zostać spełnione, aby system działał stabilnie. Tak więc, aby pozwolić sobie na najnowsze wersje, musimy posiadać laptopa z dobrymi podzespołami. Najłatwiej zrozumieć to na przykładzie Dell Latitude 7310, który wyposażony jest w wydajny procesor Intel Core i5 10210U z 4 rdzeniami. Znajdziemy w nim także ponadprzeciętną, zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics, która sprawdzi się doskonale zarówno do podstawowych czynności, jak i do tych bardziej zaawansowanych. Dysk twardy SSD o pojemności 256 gigabajtów zapewnia szybkie zapisywanie i odczytywanie danych. Dodatkowo 8 gigabajtów pamięci RAM umożliwi wykonywanie wielu czynności na raz. W przypadku tak wydajnego sprzętu najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się być Windows 10 Pro. W taki też system wyposażyli producenci przytoczonego wcześniej Dell Latitude 7310. Co ciekawe w przypadku zainstalowania starszej wersji, prawdopodobnie nie zostałby wykorzystany cały potencjał urządzenia, tym samym wydajność znacznie by spadła.

Jakie systemy operacyjne istnieją?

System operacyjny to pewne oprogramowanie, które zarządza systemem komputerowym, a także tworzy środowisko do kontroli zadań. Do najpopularniejszych i jednocześnie najczęściej wybieranych systemów z pewnością możemy zaliczyć Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Apple Mac OS X, Linux i Chrome OS. Każdy z nich ma zarówno wiele wad, jak i zalet, dlatego warto wypróbować każdy z nich, aby wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com