HP EliteBook 740 – wszechstronny laptop do użytku biznesowego

fot. hp.com

W linii laptopów biznesowych HP EliteBook użytkownicy znajdą dość dużo modeli z 14 – calowymi matrycami. Jednym z nich jest HP EliteBook 740 – wygodny laptop o trwałej obudowie, wyposażony w niskonapięciowy proces i dający dość duże możliwości rozbudowy pamięci RAM. Model ten znakomicie sprawdzi się do pracy w biurze, ale i jest na tyle mobilny, że można go zabierać także w teren.

Pierwsze wrażenie

HP EliteBook 740 – wygodny laptop o trwałej obudowie, wyposażony w niskonapięciowy proces i dający dość duże możliwości rozbudowy pamięci RAM

fot. hp.com

Obudowa HP EliteBook 740 ma 339 mm szerokości, 237 mm głębokości i 21 mm wysokości. Takie gabaryty, przy 14-calowej matrycy, prezentują się smukło. Prestiżu całej konstrukcji dodają powierzchnie łączące odcień srebrny z klasyczną czernią. Laptop został wykonany z aluminium oraz stopów magnezu, dzięki czemu jest solidny, trwały i nie wykrzywia się pod naciskiem. Wykorzystanie metali nie podniosło jednak wagi urządzenia – HP EliteBook 740 waży zaledwie 1,6 kg.

Autem tego modelu jest również wygodna klawiatura, która posiada budowę wyspową. Długi skok klawiszy ułatwia pisanie i niweluje ryzyko literówek.

Na obudowie znajdziemy aż 4 złącza USB 3.0, złącze stacji dokującej, DisplayPort oraz VGA. Producent nie zapomniał o szyfrowaniu danych (TPM) oraz czytniku SmartCard. Użytkownicy, którym zależy na jeszcze wyższym bezpieczeństwie, mogą zamówić konfigurację wyposażoną w czytnik linii papilarnych.

A co z osiągami?

Za moc obliczeniową HP EliteBook 740 odpowiadają niskonapięciowe procesory Intel Core i3-4030U. Wydajność graficzną zapewnia karta zintegrowana w procesorem – Intel HD 4400. Użytkownicy mogą wybrać konfiguracje zawierające pamięć RAM o pojemności 4 GB, 8 GB lub 16 GB (konstruktorzy przewidują rozbudowę pamięci).

Jakość obrazu

HP EliteBook 740 wyposażony został w matrycę o przekątnej 14 cali. Użytkownicy mogą wybrać rozdzielczość HD (1366 x 768 pikseli), HD+ (1600 x 900 pikseli) lub Full HD (1920 x 1080 pikseli). Jakość obrazu jest dość dobra. Matowa matryca zapewnia brak efektów świetlnych, które utrudniałyby pracę na świeżym powietrzu. Producent zaproponował również wersję z ekranem dotykowym – rozwiązanie to powinno przypaść użytkownikom, którzy korzystają z Windows 8.