Lenovo ThinkPad X250 – poprawa prawie idealnego X240

fot. lenovo.com

Lenovo udowadnia, że każdy sprzęt może być jeszcze lepszy. Tak właśnie z prawie idealnego laptopa powstał jeszcze lepszy. Wystarczyło jedynie zmienić procesor oraz przywrócić przyciski manipulatora punktowego.

Jakość wykonania

Lenovo udowadnia, że każdy sprzęt może być jeszcze lepszy. Tak właśnie z prawie idealnego laptopa powstał jeszcze lepszy

fot. lenovo.com

Jeżeli ktoś zna model X240 to w nowym nie znajdzie praktycznie nic nowego. Nadal do produkcji wykorzystano plastik wzmacniany włóknem szklanym i stopem magnezu. Całość jest bardzo solidna i wszystkie elementy są miłe w dotyku. Wygląd również stoi na bardzo wysokim poziomie.

Klawiatura w urządzeniu nie została zmieniona względem tej w poprzedniku. Na szczęście sprawuje się ona bardzo dobrze i nie można jej niczego zarzucić.

Wydajność

Pod względem wydajności producent zmienił jedynie procesor na niskonapięciowy. Zastosował on Intel Core i7-5600U, który jest obecnie najwydajniejszą jednostką stosowaną w laptopach. Wzrost wydajności względem poprzednika jest odczuwalny.

Podsumowanie

Lenovo ThinkPad X250 to tak naprawdę jedynie bardzo delikatna zmiana modelu poprzedniego. Można uznać to na plus, ponieważ poprzednik był bardzo udany, jednak wprowadzanie nowego komputera, w którym największą zmianą jest delikatnie wydajniejszy procesor oraz przywrócone przyciski manipulatora punktowego, nie jest najlepszym zagraniem. Notebook można dostać np. w tym sklepie: http://www.kuzniewski.pl/k1967,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-x-thinkpad-x250.html.