Laptopy i moda

apple accessories

Eleganckie, skórzane torby do laptopów, a w nich ekstrawaganckie ultrabooki w nietypowych kolorach. Do tego markowe słuchawki i bardzo często drugie, a nawet trzecie urządzenie mieszczące się w bardzo szerokiej klasie „komputer”. Wszystko co nosimy na sobie i przy sobie podlega modzie, a modę tę w przypadku elektroniki kreuje Apple.

Potrzeba oryginalności

Każdy tablet, laptop i telefon wypuszczony na rynek przez firmę z jabłkiem w logo od razu staje się modny. Użytkownicy są skłonni solidnie za niego przepłacić, a nawet obrazić się na producenta gdy ten niebacznie obniży ceny, udostępniając kolejnego iPada czy MacBooka szerszej grupie użytkowników. W końcu i tak nie jest łatwo być oryginalnym, mogąc wybierać jedynie z 5 modeli laptopów sprzedawanych w 2 kolorach. Czasami trzeba sięgnąć po ofertę innego producenta.

Oprócz Maców modne stają się więc eleganckie ZenBooki od Asusa, tablety Samsunga i Sony, hybrydy Microsoft Surface i oryginalne Lenovo Yoga.

apple accessories

fot. Apple.com

Aktualna moda zakłada możliwie najlżejsze urządzenia o bardzo wysokiej rozdzielczości, wyposażone w ekran dotykowy i jak najbardziej konwertowalne. Obok niej jest jednak druga, którą można by określić mianem antymody. Niesamowicie wytrzymałe Toughbooki Panasonic i laptopy Getac, ogromne gamingowe MSI, kanciaste ThinkPady.

Design, choć teoretycznie nie powinien mieć znaczenia dla profesjonalnego użytkownika, coraz częściej jest kluczowym kryterium wyboru laptopa. Dzieje się tak dlatego, że laptopy przestały się różnić podzespołami. Procesory produkowane są przez Intela, karty graficzne przez AMD i nVidia, dyski SSD Samsung nie różnią się specjalnie od tych sprzedawanych pod marką Toshiba. Można wybrać laptopa pasującego do image’u, a potem dopiero skonfigurować go tak, by sprawdzał się w stawianych przed nim zadaniach.

Czy dużo płacimy za styl?

Na szczęście wśród producentów laptopów jest bardzo silna konkurencja. Podobieństwo stosowanych podzespołów umożliwia użytkownikom dokonanie rzetelnych porównań, a producentom znacznie utrudnia windowanie cen. Za logo Apple MacBook, Lenovo ThinkPad czy Dell XPS dopłacamy oczywiście trochę, ale dostajemy do rąk produkt bardzo wysokiej jakości. Jednocześnie razem z nami kupuje go tysiące osób na całym świecie, toteż znacznie łatwiej uzyskać efekt świeżości dobrze dobierając dodatki. Torby do laptopów, etui na tablety i podkładki pod myszy mogą mieć niemal nieograniczoną liczbę wzorów, nie ma też trudności w zaprojektowaniu własnych. Szeroki wybór akcesoriów dostępny na: http://www.kuzniewski.pl/k28,akcesoria.html.