ProBook x360 440, czyli całkowita nowość od HP

Firma Hewlett-Packard regularnie raczy nas nowymi modelami swoich laptopów

Firma Hewlett-Packard regularnie raczy nas nowymi modelami swoich laptopów. Tym razem na rynek wypuszczony został komputer o oznaczaniu HP ProBook x360 440, czyli model dla biznesu, posiadający dodatkowo możliwość pracy zarówno w trybie tradycyjnego laptopa, jak i tabletu, po obróceniu ekranu o 360 stopni na zawiasie. Sprawdzimy jego konfigurację i zobaczymy komu może się przydać.

Podstawowa konfiguracja

Firma Hewlett-Packard regularnie raczy nas nowymi modelami swoich laptopów

Autor zdjęcia: hp.com

Zaczynamy od sprawdzenia jakie podzespoły znajdują się we wnętrzu komputera. Mamy tu więc procesory z rodziny Intel Celeron, Intel Pentium Gold lub Intel Core. Jest jak widać spory wybór, wobec tego należy liczyć się z tym, że komputer dostępny będzie w bardzo wielu wariantach konfiguracyjnych. Poszczególne z nich będą różnić się ceną i to całkiem sporo, wobec czego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, co będzie odpowiadać jego oczekiwaniom i możliwościom finansowym. HP ProBook x360 440 otrzymał płytę główną z dwoma gniazdami pamięci RAM typu DDR4. Niestety maksymalna ilość wynosi 16 GB, co może nie jest ilością małą, ale na dłuższą metę może nam jednak pamięci brakować.

Pozostałe parametry

Z zewnątrz laptop prezentuje się całkiem okazale. Nie jest ani zbyt mały, ani zbyt duży, można by powiedzieć że idealnie wyważony. Ekran posiada przekątną 14 cali, wykonany jest w technologii IPS, która bardzo dobrze radzi sobie podczas pracy w pełnym słońcu. Co ciekawe, do laptopa możemy zamówić dedykowaną kartę graficzną obok zintegrowanej. Będzie tu występował model nVidia GeForce MX130 z 2 GB pamięci wideo typu GDDR5. HP ProBook x360 440 może więc zadowolić nawet niewymagających grafików komputerowych, a na pewno odpalimy na nim programy wymagające renderingu 3D, przeznaczone na przykład dla inżynierów czy geodetów.

Laptop będzie posiadał wyłącznie dyski typu SSD, dzięki czemu nasze dane będą bezpieczniejsze, a urządzenie będzie pracować szybciej. Dostępne pojemności to 128 GB, 256 GB i 512 GB. Oprócz tego mamy standardowe już dzisiaj dodatki, takie jak wbudowana karta WiFi o standardzie N i AC, Bluetooth 4.2, modem LTE, oraz złącza USB 3.0 oraz USB typu C. Waga laptopa to 1.72 kg, więc będziemy mogli obsługiwać go w trybie tabletu nawet jedną ręką.