Najlepsza stacja robocza w najniższej możliwej cenie?

Doskonałym przykładem mobilnej stacji roboczej, która jest bardzo okrutna dla swojej konkurencji, jest laptop MSI WT75

Mobilne stacje robocze coraz częściej są wybierane przez osoby pracujące w różnych warunkach. Już sam psychologiczny aspekt gra tutaj bardzo ważną rolę- skoro można pracować w takich samych warunkach, to po co narzucać sobie ograniczenia wynikające z niemożności pracowania gdzie się tylko chce? Dzisiejsze mobilne stacje robocze oferują naprawdę dużo, dlatego najczęściej nie ma sensu kupować stacjonarnych wersji. Owszem, mogą być one lekko bardziej atrakcyjne pod względem cenowym, jednak nie jest to aż tak wielka różnica sumy, by całkowicie rezygnować z mobilności.

Potężny laptop MSI

Doskonałym przykładem mobilnej stacji roboczej, która jest bardzo okrutna dla swojej konkurencji, jest laptop MSI WT75Doskonałym przykładem mobilnej stacji roboczej, która jest bardzo okrutna dla swojej konkurencji, jest laptop MSI WT75 (www.kuzniewski.pl). Ten model potrafi trafić w gusta nawet najbardziej wymagających użytkowników. Standardowo podstawą jego pracy jest system operacyjny Windows 10. Użytkownik ma do dyspozycji procesor ósmej generacji Intel Core i7 lub Intel Xeon. Tej klasy procesory cenione są właśnie w środowiskach osób pracujących na bardzo zaawansowanym sprzęcie. Za grafikę odpowiada karta graficzna NVIDIA Quadro 5200 (https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-Quadro-P5200.272708.0.html). To doskonały wybór. Producent zresztą sam promuje MSI WT75 jako doskonały sprzęt dla osób pracujących z grafiką. Możliwości karty graficznej w połączeniu z procesorem są naprawdę ogromne, dlatego chyba każdy projektant albo grafik komputerowy zobaczy różnicę pomiędzy pracą na MSI WT75 a każdej innej mobilnej stacji roboczej.

Pamięć RAM może osiągnąć nawet 64 GB. Ta wielkość otwiera niezliczone możliwości dokonywania jednocześnie wielu procesów. Mało który laptop posiada aż tak dużą ilość pamięci RAM. Oczywiście przy wyborze konkretnej specyfikacji technicznej to sam użytkownik wybierze jaka wielość mu odpowiada, ale maksimum osadzone na takim poziomie sprawia, że nie należy obawiać się, że laptop nie spełni wcześniejszych oczekiwań.

Doskonały do pracy w ruchu

Oczywiście jako mobilna stacja robocza laptop musi trochę ważyć, jednak nie dyskwalifikuje to go jako sprzętu przenośnego. Długa praca na baterii dodatkowo zachęca do wykorzystywania go w ruchu. Plusem jest też doskonały wyświetlacz, który idealnie odbija słońce i światło tak, że korzystanie z komputera jest dogodne w każdych warunkach.

Zdjęcie z mystore.msi.com