Wyposażenie stanowiska pracy – HP ProBook 650 G2

fot. hp.com

Pośród laptopów biznesowych ProBook 650 G2 robi wrażenie niezbyt mobilnego. Waży powyżej 2,3 kg, a jego obudowa nie zachwyca smukłym kształtem. Można powiedzieć, że nawet nowsza generacja modelu ProBook 650 należy do starszego typu laptopów biznesowych. Oznacza to także, że jego cena jest niższa i jeśli ktoś potrafi zrobić z niego właściwy użytek, otrzyma praktyczne narzędzie bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Miejsce ProBooka

HP ProBook 650 G2 stanowi główne wyposażenie miejsca pracy i nie potrzebuje wielu dodatków

fot. hp.com

Aktualnie trudno obyć się bez laptopa, a jednocześnie większość użytkowników korzystających z tego narzędzia zawodowo, poprzestaje na pracy przy biurku, okazjonalnie jedynie przenosząc notebooka. Przy takim wykorzystaniu wady ProBooka 650 G2 tracą na znaczeniu, znacznemu uwypukleniu podlegają natomiast zalety. Największą z nich jest duża przestrzeń wewnątrz obudowy, którą można niemal dowolnie zapełniać podzespołami. W ofercie producenta jest miedzy innymi kilkanaście różnych procesorów o standardowym napięciu. Można poprzestać na tanim Intel Core i3 4000M, ale można też osiągnąć możliwości zbliżone do stacji roboczej przy procesorze Intel Core i7 4712MQ. Mimo iż należy on do czwartej generacji, ma większą moc obliczeniową niż procesory niskonapięciowe piątej generacji. Potencjalnie ProBooka można też wyposażyć w 16 GB RAM i dedykowaną kartę graficzną Radeon HD 8750M. Osiąga się w ten sposób solidną wydajność, która w przypadku tego modelu połączona jest z komfortem użytkowania. W przeciwieństwie do droższych EliteBooków, ProBook ma pełnowymiarową klawiaturę z blokiem numerycznym. Można też używać płytki dotykowej i manipulatora – oba urządzenia mają oddzielne przyciski.

Samodzielne miejsce pracy

Probook 650 G2 został wyposażony w złącze dokowania i wyjątkowo wydaje się, że jest w tym odrobina przesady. W standardzie ma 5 portów USB, serial port, display port, VGA, port szeregowy, czytnik kart i slot na modem LTE. Trudno znaleźć urządzenie peryferyjne, które nie mogłoby być do niego podłączone. Przy 15-calowym ekranie o rozdzielczości Full HD można pracować całkiem wygodnie. Można powiedzieć, że HP ProBook 650 G2 stanowi główne wyposażenie miejsca pracy i nie potrzebuje wielu dodatków.

Mimo braku mobilności, laptop ten bardzo dobrze sprawdza się w warunkach biurowych.