Toshiba Satellite Pro – stworzone do pracy

fot. kuzniewski.pl

C50, C70 i R50 to modele tej samej serii laptopów biznesowych Toshiba Satellite Pro. Mimo, że każdy z nich oferowany jest w wielu konfiguracjach, a aktualnie dostępne są już drugie, oznaczone literą B generacje tych laptopów to mają one wiele cech wspólnych.

Duże laptopy

C50, C70 i R50 to modele tej samej serii laptopów biznesowych Toshiba Satellite Pro

fot. kuzniewski.pl

Dwa z trzech laptopów tej serii to urządzenia 15 calowe ważące powyżej 2 kg, trzeci C70 to potężny 17 calowy laptop o masie ponad 2,7 kg. Wszystkie trzy wyposażone są w pełnowymiarowe klawiatury z blokiem numerycznym, mają też dobry dostęp do podzespołów i możliwość wymieniania ich w razie potrzeby.

Wydajność i chłodzenie

Laptopy z serii Toshiba Satellite Pro oparte są o 4 generację procesorów Intel Core i3/i5, w modelu R50 można też wybrać słabsze procesory Intel. Standardowo laptopy oferowane są z dyskami HDD i mają od 4 do 16 GB RAM. Ich wydajność jest zgodna z oczekiwaniami wyrobionymi po zapoznaniu się ze specyfikacją. Nie są to najszybsze laptopy, ale podczas długotrwałej pracy na obciążeniu taktowanie procesorów nie ulega zaniżeniu co jest dużą zaletą w pracy. Dzieje się tak dzięki bardzo wydajnym systemom chłodzenia, które zostały również odpowiednio wyciszone. Co warto wspomnieć, laptopy te mimo tradycyjnych dysków twardych i napędów optycznych pracują bardzo cicho, ciszej nawet od znacznie droższych laptopów z SSD.

Te same problemy

Klawiatury Toshiby pozostawiają nieco do życzenia, ze względu na krótki skok klawiszy trudno się do nich przyzwyczaić. Natomiast wbudowane głośniki są po prostu złe i to we wszystkich trzech modelach. Oferowane wyświetlacze nie zachwycają, ale biorąc pod uwagę, że są to laptopy przeznaczone głównie do pracy w biurze, nie powinny być również uznane za szczególną wadę.

Dodatki

Cech wspólnych w całej serii jest jeszcze kilka. Wszystkie trzy laptopy mają baterie o dużej pojemności i całkiem długo można pracować na nich bez podłączenia do gniazdka. Toshiba dodaje do nich także pakiet kilkunastu programów wśród których są użyteczne narzędzia służące ochronie danych. Ogólnie jeśli wybaczyć im klawiaturę, to można uznać je za bardzo dobre laptopy do długotrwałej pracy biurowej, których największą zaletą jest cicha praca.