Toshiba dla biznesu – jakie laptopy dostępne są w ofercie?

laptopy Toshiba niezwykle sprawne

W ofercie japońskiego koncernu Toshiba dostępnych jest kilka linii laptopów dedykowanych użytkownikom biznesowym. Ich cechą wspólną jest doskonałe spasowanie komponentów i jakość wykonania. Laptopy Toshiba słyną z bardzo niskiej awaryjności. Jakie serie marka proponuje firmom?

Toshiba Satellite Pro – laptopy do użytku biurowego

W linii Satellite Pro producent przygotował ekonomiczne laptopy idealne do pracy ze standardowym oprogramowaniem biurowym. Stonowana stylistyka, matowe matryce i komponenty sprawdzonych marek sprawiają, że laptopy Toshiba z tej linii są cenione przez wielu użytkowników korporacyjnych.

laptopy Toshiba niezwykle sprawne

fot. Toshiba.com

Z myślą o osobach ceniących klasykę zaprojektowany został model Satellite Pro R50. Jest to laptop z matrycą o przekątnej 15,6 cala w rozdzielczości Full HD. Konstrukcja jest smukła (wysokość obudowy nie przekracza 2,3 cm) i wytrzymała. Dostępne są konfiguracje z procesorem Intel Core i3 oraz Intel Core i5. Standardowa wersja zawiera kartę graficzną zintegrowaną z procesorem i pamięć RAM o wielkości 8 GB.

Komputer stacjonarny można zastąpić laptopem Satellite Pro C70, który posiada dużą matrycę o przekątnej 17,3 cala i waży około 2,7 kg. Za moc obliczeniową odpowiada tutaj niskonapięciowy procesor Intel Core i5, a karta graficzna jest zintegrowana z procesorem.

Toshiba Tecra – wysokiej klasy notebooki dla profesjonalnych użytkowników

Laptopy Toshiba Tecra zostały zaprojektowane z myślą o wymagających specjalistach poszukujących sprzętu do zadań specjalnych. Producent zadbał o staranny dobór komponentów – wiele modeli wyposażonych zostało w 4-rdzeniowe procesory Intel Core i7 o częstotliwości taktowania ponad 3 GHz oraz profesjonalne karty graficzne nVidia Quadro. Nie zabrakło portów USB 3.0, złącz stacji dokującej czy biznesowych zabezpieczeń danych (m.in. czytnika linii papilarnych).

Laptopy Toshiba Tecra Z50 to połączenie mocnych podzespołów (procesor Intel Core i5 lub Intel Core i7 o częstotliwości taktowania do 3,3 GHz, szybki dysk SSD, pamięć RAM 16 GB) z modnymi kształtami (laptop waży zaledwie 1,8 kg, a wysokość obudowy to 20 mm).

Toshiba Portege – zgrabne notebooki dla mobilnych profesjonalistów

Laptopy Toshiba Portege to linia zaprojektowana z myślą o osobach pracujących w terenie. W tej linii producent proponuje lekkie, smukłe notebooki z niewielkimi matrycami (13,3 cala) oraz biznesowe hybrydy (laptop i tablet w jednym). Niskonapięciowe procesory i 9-komorowe baterie zapewniają długi czas pracy bez konieczności ładowania (często ponad 6 godzin). Wiele urządzeń z rodziny Portege kupić można na stronie: http://www.kuzniewski.pl/k115,laptopy-toshiba-portege.html. Na uwagę zasługują między innymi modele:

Portege R30 (matryca 13,3 cala, waga 1,4 kg, procesor Intel Core i7)

Portege Z10t (laptop hybrydowy, matryca 11,6 cala)

Portege Z203 (laptop i tablet w jednym, matryca 12,5 cala)