Panoramiczne monitory HP Z34c – jeden ekran, więcej możliwości

fot. hp.com

Praca przy niektórych projektach wymaga szerokiej przestrzeni roboczej. W wielu przypadkach da się ją uzyskać poprzez sprzężenie dwóch monitorów. Ale nie w sytuacji, w której potrzebny jest dobry ogląd na całość, bez pustych przestrzeni i ramek pomiędzy ekranami. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest jeden, panoramiczny monitor, taki jak należący do tej kategorii przedstawiciel monitorów HP.

Panorama do pracy

fot. hp.com

fot. hp.com

Monitory HP Z34c oferują wyświetlacz o wielkości 749,9 x 333,7 mm (proporcja 21:9) i przekątnej 34 cali (więcej danych tutaj: http://www.kuzniewski.pl/p27659,hp-z34c-k1u77a4-monitor-34-0-uwqhd-3440-x-1440-va-dp-hdmi-2-x-usb-3-0-vesa-100-x-100.html). Duża szerokość tej serii na szczęście została wsparta dość dobrą rozdzielczością 3440×1440 (WQHD) i odwzorowaniem 16,7mln kolorów. Te parametry sprawiają, że HP Z34c może być wygodnie wykorzystywany do  pracy nad projektami wymagającymi dużej przestrzeni roboczej i pracy w wielu oknach jednocześnie. Cechą szczególną monitora jest jego zakrzywiony ekran, który sprawia, że nawet punkty znajdujące się na brzegach są łatwiejsze do ogarnięcia wzrokiem niż w przypadku monitorów o płaskim ekranie.

Nie tylko w biznesie

O ile monitory HP Z34c dobrze sprawdzają się jako monitory biznesowe, wcale nie jest to ich jedyne zastosowanie. Dobra jakość obrazu, zapewnienie szerokiego kąta patrzenia (178°) i możliwość wykorzystania bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania zapewniają przyjemne oglądanie filmów w czasie wolnym. Nie bez znaczenia jest także obecność 2 portów USB 3.0, portów HDMI, DisplayPort oraz MHL, umożliwiających wygodne podłączenie sprzętu mobilnego (tabletów, smartfonów czy laptopa).

Kolejną cechą zwiększającą możliwości monitora HP Z34c jest wykorzystanie technologii DTS Audio, pozwalającej na odtwarzanie wysokiej jakości dźwięku. Przednie głośniki o mocy 6W, wbudowane z przodu, po obu stronach zakrzywionego ekranu, pozwalają osiągnąć efekt stereo. Dźwięk jest ukierunkowany i najlepszy jego odbiór ma oczywiście osoba siedząca dokładnie naprzeciwko ekranu, co z kolei nieco obniża jakość dźwięku słyszanego przez osoby znajdujące się po bokach, przy wspólnym oglądaniu.