Lenovo ThinkPad T495- laptop do biznesu

Wybór laptopa przeznaczonego do biznesu może okazać się dość trudnym zadaniem gdy weźmiemy pod uwagę niezwykle szeroki wybór owych urządzeń

Wybór laptopa przeznaczonego do biznesu może okazać się dość trudnym zadaniem gdy weźmiemy pod uwagę niezwykle szeroki wybór owych urządzeń. Podczas pobytu w sklepie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które mają kluczowe wpływ na to jak dobrze będzie nam się pracowało z danym sprzętem. Na co więc warto wziąć poprawki?

Wydajność

Wybór laptopa przeznaczonego do biznesu może okazać się dość trudnym zadaniem gdy weźmiemy pod uwagę niezwykle szeroki wybór owych urządzeńBez cienia wątpliwości wydajność jest jednym z najważniejszych czynników, który powinien mieć decydujący wpływ na wybór. To właśnie od odpowiedniego doboru komponentów zależeć będzie to jak dobrze będzie działać laptop, a co za tym idzie jaki komfort pracy będzie on przynosić.

Pierwszym, a zarazem najważniejszym podzespołem jest procesor, który stanowi rdzeń oraz podstawę do funkcjonowania całego sprzętu. By zakupić dobry model warto celować w jednostki posiadające przynajmniej cztery fizyczne rdzenie taktowane zegarem minimum 3 GHz. Pozwoli to osiągnąć dobrą wydajność, co pozwoli wykonywać nawet nieco bardziej skomplikowane prace.

Kolejnym z aspektów jest pamięć operacyjna RAM, której minimalna ilość powinna wynosić 8 GB. To istotny podzespołów, w którym to przechowywane są aktualnie wykorzystywane programy oraz pliki, ale i także system operacyjny.

Jakiego laptopa wybrać?

Jednym z urządzeń, który z pewnością idealnie wpisze się w wyżej wymieniony model jest laptop Lenovo ThinkPad T495, w którym to procesor oparty jest na architekturze AMD. Konkretnym modelem znajdującym się wewnątrz jest AMD RYZEN 5 PRO 3500U. Procesor ten cechuje się przede wszystkim czterema fizycznymi rdzeniami, których taktowanie bazowe wynosi 2,1 GHz, jednakże w razie konieczności wartość ta wzrasta do 3,7 GHz. Takie zestawienie pozwala osiągnąć wyniki na zadowalającym poziomie. Dzięki temu, że jest to procesor niskonapięciowy pobory energii są bardzo niskie co sprawia, że bateria jest w stanie wytrzymać bardzo długo bez konieczności ładowania.

W kwestii wydajności należy również wspomnieć o 8 GB pamięci RAM typu DDR4. Jest to aktualnie najnowszym model pamięci oraz najszybszy, a taktowanie w tym konkretnym przypadku wynosi 2400 MHz. Sama pamięć może zostać rozszerzona aż do 32 GB co jest ilością w pełni zadowalającą.

Lenovo ThinkPad T495 to typowe urządzenie biznesowe, które charakteryzuje się nienagannym designem oraz dobrą estetyką, co sprawia, że jest to laptop kompletny pod każdym możliwym względem.

 

Obraz z psref.lenovo.com