Lenovo ThinkPad P72 – laptop biznesowy dla wymagających

Lenovo - jeden z najpopularniejszych producentów notebooków biznesowych - nie zwalnia tempa i co chwilę przedstawia nam nowe propozycje swoich urządzeń

Lenovo – jeden z najpopularniejszych producentów notebooków biznesowych – nie zwalnia tempa i co chwilę przedstawia nam nowe propozycje swoich urządzeń. Jednym z nich jest biznesowa stacja robocza Lenovo ThinkPad P72 (https://www.kuzniewski.pl/k4184,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p72.html).

Lenovo ThinkPad P72 – Parametry i specyfikacja

Lenovo - jeden z najpopularniejszych producentów notebooków biznesowych - nie zwalnia tempa i co chwilę przedstawia nam nowe propozycje swoich urządzeńOsoby poszukujące sprzętu, od którego wymaga się wydajności z pewnością nie raz kierowały swoje oczy w stronę produktów Lenovo. Teraz jednak producent wypuścił model z rodziny ThinkPadów, który stanowi poważnego kandydata na rynku biznesowych notebooków.

Lenovo ThinkPad P72 dostępny jest w wielu konfiguracjach, a w najmocniejszej matrycę stanowi 17,3-calowy ekran IPS o rozdzielczości 4K UHD cechujący się 100% pokryciem kolorów Adobe RGB.

Jeśli chodzi o procesor, to producent zdecydował się na wiele różnych wariantów. W najmocniejszej dostępnej konfiguracji urządzenia możemy wybrać procesor Intel Xeon E-2176M czy też  Intel Xeon E-2186M. Innymi dostępnymi wariantami są procesory 8. generacji Intel Core i7.

Za układ graficzny odpowiada z kolei karta graficzna NVIDIA Quadro P5200 (w najmocniejszej konfiguracji). Za sprawną i szybką pracę urządzenia Lenovo ThinkPad P72 odpowiada ponadto pamięć DDR4 z możliwością wybrania konfiguracji do 128 GB oraz opcjonalną możliwością nabycia laptopa z pamięcią  Intel Optane 16 GB.

W urządzeniu znajdziemy także szybki dysk dysk SSD M.2 PCIe, a także – w zależności od wybranej konfiguracji – dysk SATA 2.5.

dodatkowo mnogość dostępnych w notebooku portów sprawia, że jest to sprzęt funkcjonalny oraz nieograniczający użytkownika. Na porty składają się wejścia: HDMI,  2 x Thunderbolt, MiniDisplayPort, wejście na słuchawki i mikrofon, a także cztery porty USB 3.1 oraz czytnik kart pamięci.

Do ogromnych zalet Lenovo ThinkPad P72 zaliczyć można:

  • wydajny procesor
  • możliwość rozbudowy pamięci DDR4 do 128 GB
  • ekran 4K UHD
  • bateria pozwalająca na pracę do 18 godzin na jednym ładowaniu

wszystko to sprawia, że notebook jest świetnie sprawdzającym się komputerem do pracy biurowej. Nie uświadczymy tutaj wyraźnych spadków wydajności podczas obsługi programów biurowych czy internetowych, a zastosowana przez Lenovo bateria pozwala na pracę przez długi czas.

 

Obraz z psref.lenovo.com