Laptopy Dell Latitude – prestiżowe komputery do użytku biznesowego

fot. dell.com

Wśród laptopów biznesowych marki Dell znajdziemy linię Latitude. Seria ta przeznaczona jest dla wymagających użytkowników, którym zależy na solidnych podzespołach zapewniających możliwość szybkiej, stabilnej pracy z wieloma aplikacjami. Poszczególne modele, dostępne są w wielu konfiguracjach, dzięki czemu laptopy Dell Latitude idealnie wpiszą się w potrzeby i mniejszych, i większych firm.

Solidne laptopy do użytku biurowego

Laptopy Dell Latitude wyróżniają się dobrym spasowaniem elementów oraz wysoką jakością obudowy. W linii tej przeważają notebooki wykonane ze stopów magnezu oraz aluminium. To zapewnia trwałość konstrukcji, przy zachowaniu kompaktowych wymiarów.

Do typowego użytku biurowego sprawdzą się modele z klasycznymi matrycami o przekątnej 15,6 cala. Gdy zależy nam na wyższej jakości grafiki, możemy wybrać model Latitude E6540, który dostępny jest z kartą AMD Radeon. Konfiguracje z procesorem Intel Core i7 wspieranym przez 16 GB pojemności RAM zapewnią możliwość wydajnej pracy z wymagającym oprogramowaniem. Laptopy Dell Latitude 5540 powinny przypaść do gustu osobom, które dużo pracują z arkuszami kalkulacyjnymi i innymi danymi liczbowymi, ponieważ posiadają pełnowymiarową klawiaturę numeryczną. Plusem tego modelu jest także bogactwo złączy (w tym aż 4 porty USB i praktyczne złącze stacji dokującej) oraz karta graficzna nVidia GeForce.

Lekkie laptopy dla mobilnego profesjonalisty

Laptopy Dell Latitude wyróżniają się dobrym spasowaniem elementów oraz wysoką jakością obudowy

fot. dell.com

W linii Latitude nie zabrakło także niewielkich, lekkich laptopów idealnych do pracy w terenie. Mobilnym profesjonalistom do gustu powinien przypaść m.in. model Dell Latitude E5250, który został wyposażony w ekran o przekątnej 12,5 cala (podstawowa rozdzielczość HD). Model ten waży około 1,56 kg, a wysokość obudowy ma 23 mm. Laptopy Dell Latitude E5250 dostępne są w wielu różnych konfiguracjach – bardziej wymagający użytkownicy mogą wybrać wersję z procesorem Intel Core i7 5600U i pamięcią RAM 16 GB.

Do pracy w terenie sprawdzi się również model Latitude E7250 z ekranem o przekątnej 12,5 cala (także w wersji dotykowej) w rozdzielczości Full HD. Jego plusem jest trwała konstrukcja wzmocniona włóknem węglowym. Laptop ten wyróżnia się wyjątkowo mobilnymi wymiarami – ma wysokość 20 mm i waży tylko 1,36 kg. Za wydajność odpowiadają tutaj niskonapięciowe procesory z rodziny Intel Broadwell – dostępna jest konfiguracja z 2-rdzeniową jednostką Intel Core i7 o częstotliwości taktowania do 3,2 GHz.

Miłośnikom najnowszych technologii, powinny przypaść do gustu laptopy Dell Latitude 7350 – hybrydy z ekranem o przekątnej 13,3 cala w rozdzielczości Full HD. Wykorzystują one moc procesorów Core M piątej generacji.