Jak wybrać notebooka biznesowego?

fot. dell.com

Przed wyborem laptopa rozpisujemy długą listę wymagań. Nawet jeśli ma to być klasyczny notebook biznesowy, od którego wymagamy przede wszystkim by nie miał poważnych wad i pozwolił nam w miarę komfortowo pracować. Szybko bowiem okazuje się, ze to w miarę oznacza coś zupełnie innego niż kilka lat temu, a nawet tylko rok wcześniej.

Czego wymagać?

Dell Latitude E5470 to rasowy laptop biznesowy o umiarkowanej cenie i nieprzeciętnym, ponad 10 godzinnym czasie pracy na baterii, 14 calowym wyświetlaczu i masie własnej 1,85 kg

fot. dell.com

Na komfort pracy z laptopem wpływa sporo czynników. Na pewno nie możemy sobie pozwolić, żeby komputer nas spowalniał. Planem minimum niech będzie procesor Intel Core i5 6300-U i 8 GB RAM. Kolejna na liście jest grafika. Możemy po prawdzie pracować na ciemnej matrycy o rozdzielczości 1366 x 768, ale skoro mówimy o minimum dla modelu biznesowego to powinniśmy poszukać raczej laptopa z jasnym wyświetlaczem typu IPS i rozdzielczością FHD. Do tego doją często pomijane drobiazgi: wygodna klawiatura, przynajmniej 3 porty USB i kilka innych, złącze dokowania, długi czas gwarancji, cicha praca, rozsądnie niska waga, bateria wystarczająca na minimum 6 godzin pracy

Niezłe modele

Możemy wymagać by laptop był dobry we wszystkim i póki nie wymagamy od niego by był w czymś najlepszy, będziemy mieli z czego wybrać. Na przykład Dell Latitude E5470. Rasowy laptop biznesowy o umiarkowanej cenie i nieprzeciętnym, ponad 10 godzinnym czasie pracy na baterii, 14 calowym wyświetlaczu i masie własnej 1,85 kg. Całkiem nieźle. Dysponując nieco większymi środkami możemy pomyśleć o laptopach takich jak Lenovo ThinkPad T460 lub HP EliteBook 840. Zacną ofertę mają także seria Fujitsu LifeBook i Toshiba Tecra.

Trudne wybory

Chyba najlepiej zacząć od określenia górnego limitu kwoty, którą możemy wydać na notebooka biznesowego, a potem utworzyć tabelkę, w której porównamy kolejne cechy modeli spełniających podstawowa wymagania.