HP ZBook Studio x360 – komputer, który robi wrażenie.

HP potrafi zaskoczyć, a co więcej zaskoczyć pozytywnie

HP potrafi zaskoczyć, a co więcej zaskoczyć pozytywnie. Mobilne urządzenie ochrzczone jako ZBook Studio x360 od firmy Hewlett-Packard to przede wszystkim dobrze wyglądająca – zarówno od strony wizualnej jak i technicznej – stacja robocza. Urządzenie wyposażono w wiele podzespołów, których moga mu pozazdrościć konkurenci z wyższej półki.

Specyfikacja

HP potrafi zaskoczyć, a co więcej zaskoczyć pozytywnie

Autor zdjęcia: pixabay.com

Urządzenie HP ZBook Studio x360 to przede wszystkim mobilność. W zależności od potrzeby możemy korzystać z niego jak ze zwykłego laptopa lub przekształcić w poręczny i wygodny tablet.

Jednym z elementów wyposażenia tego urządzenia, za które należy się producentowi pochwała jest możliwość wyboru specyfikacji, w której wystepuje matryca HP DreamColor. Jest ona dedykowana przede wszystkim grafikom oraz osobom, które na co dzień zajmują się obróbką zdjęć.

Dużą zaletą komputera jest również jego waga, bowiem urządzenie waży mniej niż 2,5 kg. Warto wspomnieć, ze w środku komputera upchnięto takie podzespoły jak procesor Intel Xeon oraz kartę graficzną Nvidia Quadro P1000. Wszystko to połączone jest z ruchomym ekranem, a na pochwałę zasługuje fakt, że producentowi udało się uniknąć problemu z nagrzewaniem się urządzenia. Wyeliminowano tym samym problem, który mógłby rzutować na komfort pracy na urządzeniu.

Komputer został ponadto wyposażony w modem WWAN, co umożliwia mu płynne przełączanie się pomiędzy systemami internetu telefonii komórkowej. Dzięki temu komputer sprawdzi się zarówno w domu, jak i w przypadku prowadzenia prezentacji u klienta.

Urządzenie występuje w kilku konfiguracjach, mamy więc możliwość szerokiego wyboru spośród różnego rodzaju matryc. Dostępne są matryce  FHD IPS, 4K IPS, FHD IPS z Sure View czy wspomniana wcześniej HP DreamColor 4K IPS. Matryce mają rozmiar 15,6 cala.

Firma HP również nie dała plamy, jeśli chodzi o wybór procesora. Do wyboru mamy m.in.  Intel Core i7-8750H, i5-8300H, i5-8400H, i7-8850H lub Xeon E-2176M, E-2186M.

Karta graficzna to Nvidia Quadro P1000 wyposażona w 4 GB pamięci GDDR5 lub układ zintegrowany z procesorem.

Podsumowanie

HP ZBook Studio x360 to ciekawe rozwiązanie, za które należy się producentowi pochwała. Jest to dość odważny model komputera, wyposażony w solidne podzespoły oraz zapewniający mobilność pracy. ZBook Studio x360 można określić jako urządzenie może nie tyle pionierskie, co innowacyjne i odważne. Komputer, który robi wrażenie.