HP ProBook 640 – laptop wyjątkowo upakowany

fot. hp.com

14 calowy laptop HP ProBook 640 robi wrażenie wyjątkowego upakowania podzespołów (więcej w temacie tutaj: http://www.kuzniewski.pl/k1702,laptopy-hp-probook-probook-640.html). Waży około 2 kilogramów, a więc jak na rozmiar wyświetlacza wcale nie mało. W jego obudowie jest bardzo dużo miejsca i udało się w niej zmieścić więcej niż w niejednym 15 calowym notebooku.

Obudowa

14 calowy laptop HP ProBook 640 robi wrażenie wyjątkowego upakowania podzespołów

fot. hp.com

Pochylona obudowa ma ponad 25 milimetrów wysokości z przodu i ponad 40 milimetrów z tyłu. To dużo i laptopa nie jest łatwo zmieścić w dyplomatce czy plecaku. Widać jednak, że HP wykorzystało dostępną przestrzeń. W obudowie mieści się napęd optyczny, 4 porty USB, port dokowania, DisplayPort, VGA, czytniki kart i czytnik odcisków palców. Dostęp do podzespołów jest bardzo łatwy, można też je swobodnie wymienić lub wyczyścić.

Wnętrze

Zgodnie z przewidywaniami ten dość duży laptop mieści w swoim wnętrzu jeden z mocnych procesorów o standardowym napięciu. Potencjalnie można wybrać nawet i7-4702M, ale bardziej optymalne wydają się tańsze i całkowicie wystarczające do pracy i5. Klasycznie jest tu też duży dysk HDD, ale można go wymienić na SSD gdyby ktoś miał takie życzenie. Faktycznie wymieniać w tym notebooku można sporo. Dwa gniazda RAM pozwalają rozbudować też pamięć operacyjna do 16 GB. Skonfigurowanie HP ProBook 640 jako mocnej maszyny do pracy nie jest trudne. Ze względu jednak na procesor typu M, dysk HDD i napęd optyczny laptop będzie wówczas nieco głośny. Na szczęście słyszalnie pracujący wentylator zapewni przynajmniej rozsądne temperatury obudowy.

Obraz

HP ProBook 640 to maszyna przeznaczona do pracy. Nie planowano jej, jako urządzenia multimedialnego i można liczyć jedynie na matrycę HD+ o raczej średnich parametrach. Z dobrych stron jest ona matowa i ma dużą jasność, co ułatwia pracę w nietypowym oświetleniu.

O laptopie

Jest wydajny, temu nie można zaprzeczyć, bardzo dobrze wygląda też jego wyposażanie w złącza. Może być bardzo cennym (a wcale nie drogim) narzędziem do pracy. Nie jest jednak zbyt mobilny ze względu na duży rozmiar i baterię wytrzymującą około 4-4,5 godziny.