Dell Latitude 7350 – laptop z odczepianym ekranem

fot.dell.com

Laptopy z odczepianymi ekranami, które spełniają funkcję tabletu, z rynku komercyjnego trafiły do serii biznesowych. Taką propozycję produktu 2 w 1 przygotował również Dell – firma proponuje model Latitude 7350. Ten zgrabny laptop o ekranie z przekątną 13,3 cala znakomicie sprawdzi się do pracy w terenie.

Pierwsze wrażenie

Laptopy z odczepianymi ekranami, które spełniają funkcję tabletu, z rynku komercyjnego trafiły do serii biznesowych

fot.dell.com

Dell Latitude 7350 posiada solidną, matową obudowę w ciemnym odcieniu, która prezentuje się naprawdę elegancko. Wykonana została ona z połączenia stopów metali z plastikiem. Konstrukcja waży około 1,66 kg.

Kwestie praktyczne

Aby korzystać z tabletu, wystarczy jedynie odczepić ekran od klawiatury. Dotykowa matryca bardzo dobrze rozpoznaje dotyk w wielu miejscach jednocześnie (w 10 punktach).

Klawiatura dołączona do zestawu, wprawdzie jest niewielka, ale naprawdę wygodnie się na niej pisze, ponieważ klawisze posiadają odpowiednio wyważony opór, są sprężyste i dobrze się odbijają.

W Dell Latitude 7350 użytkownicy znajdą 2 porty USB 3.0, DisplayPort, czytnik kart SD. Biznesowy charakter urządzenia podkreśla czytnik SmartCard oraz czytnik linii papilarnych.

Laptopy z tej serii można samodzielnie skonfigurować i kupić w sklepie kuzniewski.pl.

Mocną stroną laptopa jest także matryca typu IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, która zapewnia dobrą jakość kolorów i szerokie kąty widzenia. Z tabletu, bez problemu, można korzystać nawet w słońcu – na ekranie nie pojawiaja się uciążliwe refleksy świetlne. Ekran chroniony jest przed zniszczeniem szkłem Gorilla Glass.

Jaka wydajność?

Sercem Dell Latitude 7350 jest dwurdzeniowy procesor Core M-5Y10 (niskonapięciowy Broadwell). Częstotliwość taktowania procesora wynosi od 800 MHz do 2 GHz. Laptop posiada grafikę zintegrowaną z procesorem (układ HD Graphics 5300). Wydajność jest więc średnia, ale warto pamiętać o tym, że laptop hybrydowy nie jest przecież wysokiej klasy mobilną stacją roboczą.