14-calowe ThinkPady

Szukając 14 calowego notebooka biznesowego, naturalnie kierujemy się ku ofercie Lenovo

Szukając 14 calowego notebooka biznesowego, naturalnie kierujemy się ku ofercie Lenovo. Długa seria dobrze wykonanych modeli dla biznesmenów ugruntowała pozycję różnych serii Lenovo ThinkPad (http://www.kuzniewski.pl/k431,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad.html). Niedawno firma zaprezentowała kilka nowych laptopów i odświeżyła te, które były już w sprzedaży. Który z nich wybrać i z jakimi modelami konkurencji warto je porównać?

Szukając 14 calowego notebooka biznesowego, naturalnie kierujemy się ku ofercie Lenovo

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad P40 Yoga

Model z pewnością oryginalny, a nawet na pierwszy rzut oka dziwny. Można otworzyć go o 360º, ma profesjonalną kartę graficzną i matrycę WQHD. Jednocześnie jest ultrabookiem ważącym 1,8 kg, posiadającym ekran dotykowy i procesor niskonapięciowy. Taka trochę krzyżówka laptopa hybrydowego i mobilnej stacji roboczej, która po prawdzie nie sprawdza się w żadnej z tych ról, ale za to jest najbardziej uniwersalnym laptopem biznesowym dostępnym na rynku. Przebija pod tym względem nawet oferowanego wcześniej Lenovo ThinkPad Yoga 14.

Lenovo ThinkPad T460 i T460s

Najwyższa klasa wykonania i prestiż związany z serią T same w sobie wystarczają by modele te znalazły użytkowników. Lenovo nie psuje dobrej serii, oferując po raz kolejny dokładnie to samo tylko trochę lepsze. Podczas jednak gdy Lenovo ThinkPad T460 jest prostą kontynuacją modelu T450, flagowy model Lenovo – T460s został poważnie odchudzony i waży teraz w zakresie 1,4-1,5 kg, nawet z matrycą WQHD.

Lenovo ThinkPad L460 i ThinkPad E460

Choć mniej prestiżowe od wyżej wspomnianych modeli i wykonane z nieco tańszych materiałów, oferują praktycznie identyczną wydajność i komfort pracy. Dla osób, które potrzebują użytecznego i wytrwałego narzędzia do pracy są idealne. Zwłaszcza że bez problemu można je wybrać z matrycami FHD i procesorami Intel Core 6 generacji. Ponadto projektantom Lenovo udało się obniżyć wagę tych modeli i teraz są one jedynie minimalnie cięższe od T460 i P40 Yoga.

Konkurencja

Najbliższymi odpowiednikami ThinkPadów E460 i L460 będą modele HP ProBook i Dell Latitude (seria 3000, 5000). ThinkPadowi T460 odpowiadają HP EliteBook 840 i Dell Latitude E7470. Dla porównania warto jeszcze zwrócić uwagę na Fujitsu E746. W ofercie Asus, Apple i MSI trudno znaleźć odpowiedniki, zwłaszcza 14-calowe. Trudno też określić konkretny model, który mógłby zostać porównany z Lenovo ThinkPadem P40 Yoga.